152 de ani de existență și excelență în educație

În urmă cu 152 de ani, în data de 4 noiembrie, a luat naștere cea mai prestigioasă unitate de învățământ din orașul Giurgiu.

În decursul a peste un secol și jumătate de activitate educațională neîntreruptă, Colegiul Național ”Ion Maiorescu” s-a remarcat prin generațiile de elevi ce au dat comunității giurgiuvene personalități importante.

Colegiul Național ”Ion Maiorescu” reprezintă și în prezent un etalon pentru generațiile viitoare, prin prisma elevilor și a profesorilor, care în fiecare an obțin rezultate deosebite și plasează insituția pe primul loc în județul Giurgiu.

La mulți ani, Colegiului Național ”Ion Maiorescu”!

Ultima modificare: 05.11.2021 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul Primăria municipiului Giurgiu deschide încă un ghișeu pentru depunerea cererilor în vederea acordării ajutorului pentru încălzire